Uwaga
Serwis Wedariusz jest portalem tematycznym prowadzonym przez Grupę Wedamedia. Aby zostać wedapedystą, czyli Użytkownikiem z prawem do tworzenia i edycji artykułów, wystarczy zarejestrować się na witrynie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie merytoryczne przy rozwoju także naszych innych serwisów tematycznych.

Wedariusz:Pierwsze hasło

Z Wedariusz, słownik
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
1. Wstęp 2. Edycja hasła 3. Efekt końcowy
Wikisłownik tutorial 1 (2010).png

Tworzenie haseł w Wedariuszu może z początku wyglądać na trudne, ale w tym poradniku pokażemy Ci, że wcale tak nie jest. Nie będziesz potrzebować żadnych przygotowań – już teraz, bez zakładania konta i innych formalności możesz współtworzyć Wedariusz. Razem w ciągu kilku minut postaramy się napisać nowy artykuł.

Zacznijmy od tego, w jaki sposób zabrać się do założenia nowego hasła. Znajdź pole wyszukiwania na górze strony i wpisz do niego nazwę hasła, które chcesz utworzyć. Kliknij na przycisk znaczek szukania.

W naszym przykładzie hasłem, które będziemy chcieli stworzyć, będzie „nić”. Słowo to już jest opisane, więc aby stworzyć własne hasło, wybierz sobie inny wyraz. Ewentualnie możesz powtórzyć krok po kroku ten przewodnik, edytując Brudnopis zamiast prawdziwego hasła. Pamiętaj, że na Wedariuszu istotna jest wielkość liter. Computer i computer to osobne hasła.


Wikisłownik tutorial 2 (2010).png

Jeśli hasła nie ma w Wedariuszu, otrzymasz listę haseł, w których jest użyte podane przez Ciebie słowo. Na rysunku po lewej stronie możesz zauważyć fragment „Możesz utworzyć to hasło” – kliknięcie na czerwony link przeniesie Cię do trybu tworzenia nowego hasła.

Czerwone linki są wskazówkami, że danego słowa nie ma w Wedariuszu. Jeśli zauważysz gdzieś czerwony link, to teraz już wiesz, że kliknięcie na niego nie wyświetli treści hasła, lecz okno edycji.

Bardziej szczegółowo o tworzeniu haseł