Uwaga
Serwis Wedariusz jest portalem tematycznym prowadzonym przez Grupę Wedamedia. Aby zostać wedapedystą, czyli Użytkownikiem z prawem do tworzenia i edycji artykułów, wystarczy zarejestrować się na witrynie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie merytoryczne przy rozwoju także naszych innych serwisów tematycznych.

Wedariusz:Logowanie

Z Wedariusz, słownik
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zarejestrowanie się w Wedariuszu ma wiele zalet:

  • można sobie ustawić swoje własne preferencje oglądania stron, takie jak schematy kolorów, układ pomocy, sposób pokazywania tekstu itp.
  • przy pisaniu tekstów będziemy widoczni na liście ostatnich zmian nie pod swoim adresem IP, lecz pod wybranym przez siebie podpisem.
  • uzyskuje się w ten sposób możliwość edycji swojej osobistej strony w Wedariuszu, którą można wykorzystać w dowolny sposób (pod warunkiem, że to nie łamie zasad);
  • można wysłać e-mail do innego zarejestrowanego użytownika z jego strony na Wedariuszu pod warunkiem, że:
    • on podał swój adres e-mail
    • osoba wysyłająca podała swój adres e-mail i oczywiście jest zarejestrowana
  • uzyskasz możliwość korzystania z dodatków skryptowych pomocnych przy przeglądaniu i edycji haseł

Jak się zarejestrować?

Jest to bardzo proste – trzeba kliknąć na link Logowanie i rejestracja w prawym górnym rogu, następnie Zarejestruj się, wypełnić bardzo prosty formularz i kliknąć na Załóż nowe konto.

Gdy w tym formularzu wybierzesz opcję Pamiętaj moje hasło między sesjami oprogramowanie Wedariuszaa, wykorzystując mechanizm ciasteczek (cookies), zapisze na Twoim komputerze Twoje hasło. W efekcie, przy każdym wejściu na strony Wedariusza z tego komputera będziesz od razu zalogowany/zalogowana. W przypadku gdy do komputera, z którego korzystasz ma dostęp więcej osób, lepiej z tej opcji nie korzystać. Oczywiście, żeby ten mechanizm zadziałał trzeba mieć w swojej przeglądarce odblokowaną opcję korzystania z mechanizmu cookie.

Jak się zalogować?

O ile przy rejestracji nie została wybrana opcja "Pamiętaj moje hasło między sesjami" i nie nastąpiło automatyczne zalogowanie, należy kliknąć na opcję "Zaloguj mnie" i w formularzu podać swój login, hasło i kliknąć na zaloguj mnie.

Wybranie opcji Pamiętaj moje hasło między sesjami daje przy logowaniu ten sam efekt w przyszłości jak w przypadku pierwszej rejestracji.

Jak zmienić swoje preferencje?

Po zalogowaniu się, należy kliknąć na Preferencje. W formularzu mamy szereg opcji, które w większości "tłumaczą się same", ale których sens poznasz z czasem używania Wedariusza. Po wybraniu swoich preferencji należy kliknąc na Zapisz preferencje i system będzie używał ich automatycznie po każdym Twoim zalogowaniu. W razie wątpliwości można zawsze wrócić do standardowych ustawień przez kliknięcie na Preferencje domyślne.

Jak korzystać ze swojej strony osobistej?

Strona ta otwiera się po kliknięciu na link zatytułowany wybranym przez siebie loginem. Można ją edytować tak samo jak każdą inną stronę po kliknięciu na link Edytuj na górze strony.